Balmar Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley - 170A - 12V [XT-DF-170-J10]
Shipping calculated at checkout.
Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley - 170A - 12VBalmar offers a wide range of alternator power upgrades designed specifically for marine industry applications. Balmar installs high reliability bearings,...
Out of stock
amazon paymentsamerican expressapple paybitcoindankort
Alternator 3.15" Dual Foot Saddle J10 Serpentine Pulley - 170A - 12V
Features:
  • 3.15" Dual Foot Saddle
  • J10 Serpentine Pulley
  • 170A
  • 12V
Specifications:
  • Voltage: 12v
  • Amperage: 170A
  • Box Dimensions: 9"H x 10"W x 10"L WT: 13.8 lbs
  • UPC: 676205500777
Brochure (pdf)
Sunday,Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday,Friday,Saturday
January,February,March,April,May,June,July,August,September,October,November,December
Not enough items available. Only [max] left.
Add to WishlistBrowse WishlistRemove Wishlist
Shopping cart
Your cart is empty.
Return To Shop
Add Order Note Edit Order Note
Estimate Shipping
Add A Coupon
Estimate Shipping
Add A Coupon
Coupon code will work on checkout page